پروتکل انرژی درمانی اختلالات مربوط به گوش

بنابراين با توجه به اينكه زمينه هاي اين دو طرز تفكر درجوامع غربي هم وجود دارند ، بنابراين عده اي براساس باورهاي آئيني فوراً آنها را قبول كرده و جمعي به علت نبودن شواهد علمي و تجربي آنها را مردود مي شمارند . همراهان گرامی در نظر داشته باشید که به علت سماجت بی نظیر محققان! در سال ۱۸۲۸ فردی به نام لاردرللو در كشور ایتالیا برای تهیه اسید بوریك از حرارت آب های گرم به جای سوزاندن هیزم استفاده كرد. در این چرخه از سیال عامل برای تولید برق استفاده می شود بدین ترتیب كه آب داغ، سیال عامل را در یك مبدل حرارتی، گرم و به بخار تبدیل می كند. امروزه از مخزن های زمین گرمایی به دو صورت عمده كاربرد غیر مستقیم تولید برق و كاربرد مستقیم انرژی حرارتی استفاده می شود. آنچه در طي سنوات اخير و از سال 1374 به بعد نيز توسط مركز انژي هاي نو وزارت نيرو صورت پذيرفته در واقع معرفي 10 ناحيه اميد بخش مي باشد.

» و نيز حفاري 7 حلقه گمانه عميق در نواحي آتشفشان سبلان و پيرامون از عمده فعاليت هاي مركز انرژي هاي نو وزارت نيرو در ساليان اخير محسوب ميگردد. معرفي 10 ناحيه اميد بخش توسط مركز انژي هاي نو وزارت نيرو. همگام با سياست مركز انرژي هاي نو وزارت نيرو در جذب سرمايه گذاري خارجي در سال 1997 تيمي متشكل از كارشناسان ايراني و فيليپيني مبادرت به برداشت هاي تفصيلي زمين شناسي هيدروژئوشيميايي و ژئوفيزيك در ناحيه دره قطور نمودند كه نتايج آن نيز به تفصيل در گزارشات منتشره آورده شده است. در حين اجراي اين پروژه مطالعات تفصيلي زمين شناسي نمونه برداري ژئوشيميايي و رزيستيويتي در 212 ايستگاه و در وسعتي بالغ بر 860 كيلومتر مربع صورت پذيرفت كه منجر به ارائه مدل هيرولوژئولوژيكي جديدي در اين محدوده گرديد. تولید برق از منابع زمین گرمایی هم اکنون در ۲۲ کشور جهان صورت میگیرد که مجموع قدرت اسمی کل نیروگاههای تولید برق از این انرژی بیش از ۸۰۰۰ مگاوات می باشد. اوائل سال 1998 همگام با تشكيل تيمي متشكل از كارشناسان نيوزيلندي و ايراني بنابر آن شد تا مطالعاتي تفصيلي بر روي آتشفشان سبلان و پيرلمون آن مشتمل بر منطقه سرعين صورت پذيرد.

در سال 1997 تيمي متشكل از كارشناسان ايراني و فيليپيني مبادرت به برداشت هاي تفصيلي زمين شناسي، هيدروژئوشيميايي و ژئوفيزيك در ناحيه دره قطور نمودند و وجود پتانسيل ژئوترمال در اين ناحيه را اثبات کردند. انرژی زمین گرمایی بر خلاف سایر انرژی های تجدیدپذیر منشاء یک انرژی پایدار به حساب می آید به گونه ای که بطور شبانه روزی در طول سال قابل بهره برداری است. در حرکات قابل پیش بینی ستارگان. در حال حاضر ۲۲ كشور جهان به كمك منابع زمین گرمایی خود بیش از MW ۸۲۰۰ برق تولید می كنند. در حال حاضر مهمترین كشورهای جهان از نقطه نظر تولید برق از منابع زمین گرمایی، كشورهای آمریكا ۲۲۲۸ مگاوات، فیلیپین ۱۹۰۹ مگاوات، ایتالیا ۷۶۹ مگاوات، مكزیك ۷۵۵ مگاوات و اندونزی ۵۹۰ مگاوات هستند. در نیروگاه های زمین گرمایی، انرژی الكتریكی به كمك چرخه های مخصوصی تولید می شود. بخار حاصل، توربین را به حركت در آورده، برق تولید می كند. به منظور تولید برق از انرژی زمین گرمایی، سیال مخزن آب داغ یا بخار از طریق چاه های حفر شده به سطح زمین هدایت شده و پس از به چرخش درآوردن توربین در نیروگاه، برق تولید می كند.

حدود ۵۰ درصد مخازن زمین گرمایی شناخته شده جهان درجه حرارتی بین ۱۵۰C تا ۲۰۰C دارند، كه اگر برای تولید برق از آنها از چرخه تبخیر آنی استفاده شود، چرخه مزبور بازده بسیار پایینی خواهد داشت. درجه حرارت مخازن حرارت متوسط و پایین به ترتیب بین ۱۵۰C و ۲۰۰C و كمتر از ۱۵۰C است. مبنای این تقسیم بندی، درجه حرارت مخزن در عمق یك كیلومتری زمین است. البته ذكر این نكته ضروری است كه برای آغاز بررسی های اكتشافی در یك منطقه زمین گرمایی، بیش از یك نشانه باید در منطقه وجود داشته باشد. برعكس ، چاكراهاي بالاتر كه به مسائلي مانند حقيقت ، بصيرت و رحمت مشغولند ، از فركانسها و ارتعاشات بالاتر و والاتري بهره مند هستند . تا سال ۱۹۵۰ بهره گیری از انرژی زمین گرمایی رشد چندانی نداشت، اما حد فاصل سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۷۳ به دلیل گران شدن بی سابقه و ناگهانی نفت، همه كشورها به فكر استفاده از انرژی های جایگزین افتادند و به تدریج كشورهایی چون آمریكا، ایسلند، فیلیپین، اندونزی و اغلب كشورهایی كه روی كمربند زمین گرمایی جهانی قرار داشتند بهره برداری از این انرژی را شروع كردند.

دیدگاهتان را بنویسید